Ovládání z mobilu a tabletu

 

Mám vyzkoušeno ovládání výhybek a cest s využitím bezplatného software JMRI. Způsob ovládání výhybek popsal sidlo na své stránce https://sites.google.com/site/sidloweb/jmri/4-vyhybky, ovládání cest připravuje. Je mi jasné, že pro řadu modelářů je využití počítače pro ovládání kolejiště nepřijatelné či dokonce nepředstavitelné, najdou se ale určitě i takoví, kteří to ocení. Je mnohem jednodušší zejména u složitějšího nebo rozsáhlého vlečkového areálu stavět ucelené cesty a nemuset stavět jednotlivé výhybky, je to nejen pohodlnější, odpadnou také zkraty při vjezdu na opačně postavenou výhybku, což může vést za určitých okolností ke zničení sběračů nebo i koleček. Důsledky takového stavu popisuji jinde. K ovládání pak lze použít mobil nebo tablet – stačí třeba již nepoužívaný mobil bez SIM karty, já takto používám svůj starý iPhone. Na mobilu lze současně ovládat lokomotivu a cesty, na tabletu dokonce až čtyři lokomotivy. Lze tak dokonce dvěma prsty na ruce ovládat současně dvě lokomotivy a realizovat přípřež. Lze si také vybrat ovládání jedním směrem s přepínáním směru jízdy, nebo s nulou uprostředed, což se uplatní při posunu.

 

Aktuality

15.12.2019 15:49
Po měsíci od setkání jsem se konečně dostal ke zveřejnění článku ze setkání, kde jsem původně měl být jen na návštěvě. Nakonec až na pátek jsem byl na celém setkání. Divišovská sokolovna se velice osvědčila! Celý článek najdete zde.
31.10.2019 22:47
Specialitou známou především z kolejišť pro veřejnost je simulace změny denní doby tj. osvětlení. Firma Digikejs vyrábí dekodér, který umožňuje tuto funkci realizovat i na domácích kolejištích. Průkopníkem osvětlení domácího kolejiště je Zdeněk Řešátko, kterého jsme poprosili, aby sepsal své...
09.10.2019 22:38
Množí se dotazy, jak začít s ovládáním kolejiště pomocí MGP komponent. Honza proto napsal článek pro úplné začátečníky. Najdete jej zde.
<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz