Danovy moduly

Několik let jsem jezdil na akce sekce N-scale ze Zababova pouze jako host Honzy. Posledních pět let jsem již členem sekce a poslední rok i zástupcem sekce N-scale v klubové radě Zababova. To zavazuje udržovat kvalitu.

První stanici Filípkov jsem tak zdědil :-). Podrobnosti se dočtete na dalších stránkách. Moje prvotina byl modul N24 s opuštěnou přečerpávací stanicí. Následovaly tři dvojkolejné moduly zastávku Pelechov, oblouk s kostelem a pískovnu Cítov.

Pokračuje stavba vlečkového areálu Kamenice a nejnovější projekt je nutnost postavit rozbočení dvojkolejné tratě na dvě jednokolejné - mezi modeláři označované jako trenky.

Aktuality

24.02.2020 22:15
Jak jsme zmínili v aktualitě z 12.ledna 2020, vyrazili jsme s moduly až do Dánska. Potkali jsme se tam nejen s dánskými a švédskými modeláři, kteří byli na několika setkáních Fremo v Praze, ale také se švédským autorem elektroniky MGP. Netajíme se, že nás nadchlo nejen setkání, ale i rozšířenost...
26.01.2020 23:38
Rozhodl jsem se, vyzkoušet na modulu Kamenice ovládání velčkového areálu pomocí elektroniky MGP. Prvním krokem bylo udělat nový ovládací pult. Ten je z tenké překližky, na které je nanesen polep. Místo přepínačů, které byly na původním panelu jsou osazeny tlačítka. Půjde přehazovat jednotlivé...
22.01.2020 22:31
Přinášíme článek, jak využít výhod ovládání skrytého nádraží na domácích kolejištích pomocí elektroniky MGP. Tento systém sice vnikl primárně pro potřeby modulové železnice, ale s výhodou lze použít i v domácím prostředí. Více naleznete zde.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz