Modernizace Filípkova

Jak se dočtete zde, nejsem tvůrcem Filípkova. Převzal jsem jej plně provozný a odzkoušený. Je perfektně konstruován, takže je v kompaktním nepromokavém pouzdře, chráněn navíc sololitem před poškozením. Na tom nebylo co měnit.

Po převzetí jsem však začal uvažovat, jak stanici dál rozvíjet. Maximum povedených částí jsem chtěl zachovat. Poslechl jsem si názory kolegů z provozu i znalců krajiny. Výsledkem bylo rozhodnutí, že zcela odtraním molitanové keře, které Honza použil.

 

Foliáže dnes umožňují daleko realističtější znázornění keřů. Další změnou bylo rozhodnutí nahradit stromy z přírodniny, ze kterých po pár setkáních opadalo olistění. Manželka Hanka se na stránkách www.mnitka.com inspirovala návody na výrobu stromů a rozšířila tak naší modelářskou rodinu o skvělý cit pro skutečnost.

 

Další práce na změnách krajiny také dělala z velké části Hanka.

Já jsem se tak soustředil na technické změny. Osadil jsem modul postupně jak pouličními, tak drážní lampami. Postupně jsem také zlepšoval patinu staveb a rozšířil nástupiště u druhé koleje. Posledním přírůstkem je doplnění námezníků.

K nádraží jsem přidal nejen lampy, ale také lavičky a chodce.

 

Aktuality

04.08.2019 12:40
Martin Polák mi vytiskl první pokus 3D výtisku mostu. Chci doplnit hotový most o mostovky správného tvaru. O jeho kreslení jsem psal zde. Takto vypadá po vytištění.   A tady je z dovolením převzatá fotka originálu. Autorovi děkuji.
04.08.2019 12:19
Pro zájemce o modulární elektroniku MGP sepsal Honza sadu článků o jednotlivých modulech. Jsou jimi panelový dekodér, návěstní dekodér, servodekodér a výhybkový dekodér. Věříme, že nejen pro moduly, ale řadu domácích kolejišť může MGP přinést jednoduchý systém obsluhy kolejiště i s možností...
04.08.2019 10:47
Setkání v Roudnici mne motivovalo najít si čas na modelařinu. Je to možné i díky dovoleným u mých zákazníků a tím, že jsou děti na táboře nebo u babičky.  Začal jsem nejdříve opravami chyb na hotových modulech, které jsem na setkání zjistil. Jednalo se především o špatně položené koleje...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz