Modernizace krajiny Filípkova

Jak se dočtete zde, nejsem tvůrcem Filípkova. Převzal jsem jej plně provozný a odzkoušený. Je perfektně konstruován, takže je v kompaktním nepromokavém pouzdře, chráněn navíc sololitem před poškozením. Na tom nebylo co měnit.

Po převzetí jsem však začal uvažovat, jak stanici dál rozvíjet. Maximum povedených částí jsem chtěl zachovat. Poslechl jsem si názory kolegů z provozu i znalců krajiny. Výsledkem bylo rozhodnutí, že zcela odtraním molitanové keře, které Honza použil.

 

Foliáže dnes umožňují daleko realističtější znázornění keřů. Další změnou bylo rozhodnutí nahradit stromy z přírodniny, ze kterých po pár setkáních opadalo olistění. Manželka Hanka se na stránkách www.mnitka.com inspirovala návody na výrobu stromů a rozšířila tak naší modelářskou rodinu o skvělý cit pro skutečnost.

 

Další práce na změnách krajiny také dělala z velké části Hanka.

Já jsem se tak soustředil na technické změny. Osadil jsem modul postupně jak pouličními, tak drážní lampami. Postupně jsem také zlepšoval patinu staveb a rozšířil nástupiště u druhé koleje. Posledním přírůstkem je doplnění námezníků.

K nádraží jsem přidal nejen lampy, ale také lavičky a chodce.

 

Aktuality

06.05.2020 22:40
Na diskuzi modely.biz se množí dotazy, jak MGP funguje. Velmi pěkně je to popsáno na stránce výrobce. Né každý modelář umí tak dobře anglicky a tak přinášíme překlad celého textu zde. Neváhejte se nás zeptat na podrobnosti.
24.02.2020 22:15
Jak jsme zmínili v aktualitě z 12.ledna 2020, vyrazili jsme s moduly až do Dánska. Potkali jsme se tam nejen s dánskými a švédskými modeláři, kteří byli na několika setkáních Fremo v Praze, ale také se švédským autorem elektroniky MGP. Netajíme se, že nás nadchlo nejen setkání, ale i rozšířenost...
26.01.2020 23:38
Rozhodl jsem se, vyzkoušet na modulu Kamenice ovládání velčkového areálu pomocí elektroniky MGP. Prvním krokem bylo udělat nový ovládací pult. Ten je z tenké překližky, na které je nanesen polep. Místo přepínačů, které byly na původním panelu jsou osazeny tlačítka. Půjde přehazovat jednotlivé...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz