Flirt LeoExpress

 

Je jasné, že jako milovníka ucelených souprav a rychlovlaků mne potéšila informace, že se na českých tratích objevil nový dopravce s novou vlakovou soupravou. Přípravy jsem sledoval od počátku a dokonce se mi podařilo získat přímo od dodavatele podklady pro grafický návrh. A tak vznikl model LEO Expressu. Základem je model jednotky Flirt, výrobek firmy Liliput. Ta byla přestříkána do černé barvy mým kamarádem Petrem Macháčem a opatřena popisy a grafickými prvky vytvořenými dalším kamarádem, Honzou Rosenauerem.

 

Souprava je vynikající po technickě stránce, je totiž celá elektricky propojená a má tak zaručen velmi dobrý odběr proudu. Díky tomu nemá problémy ani s osvětlením interiéru, které nebliká, skvělé jízdní vlastnosti pak zaručuje fakt, že jsou motorem opatřeny oba čelní vozy. 

 

 

Aktuality

04.08.2019 12:40
Martin Polák mi vytiskl první pokus 3D výtisku mostu. Chci doplnit hotový most o mostovky správného tvaru. O jeho kreslení jsem psal zde. Takto vypadá po vytištění.   A tady je z dovolením převzatá fotka originálu. Autorovi děkuji.
04.08.2019 12:19
Pro zájemce o modulární elektroniku MGP sepsal Honza sadu článků o jednotlivých modulech. Jsou jimi panelový dekodér, návěstní dekodér, servodekodér a výhybkový dekodér. Věříme, že nejen pro moduly, ale řadu domácích kolejišť může MGP přinést jednoduchý systém obsluhy kolejiště i s možností...
04.08.2019 10:47
Setkání v Roudnici mne motivovalo najít si čas na modelařinu. Je to možné i díky dovoleným u mých zákazníků a tím, že jsou děti na táboře nebo u babičky.  Začal jsem nejdříve opravami chyb na hotových modulech, které jsem na setkání zjistil. Jednalo se především o špatně položené koleje...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz