Flirt LeoExpress

 

Je jasné, že jako milovníka ucelených souprav a rychlovlaků mne potéšila informace, že se na českých tratích objevil nový dopravce s novou vlakovou soupravou. Přípravy jsem sledoval od počátku a dokonce se mi podařilo získat přímo od dodavatele podklady pro grafický návrh. A tak vznikl model LEO Expressu. Základem je model jednotky Flirt, výrobek firmy Liliput. Ta byla přestříkána do černé barvy mým kamarádem Petrem Macháčem a opatřena popisy a grafickými prvky vytvořenými dalším kamarádem, Honzou Rosenauerem.

 

Souprava je vynikající po technickě stránce, je totiž celá elektricky propojená a má tak zaručen velmi dobrý odběr proudu. Díky tomu nemá problémy ani s osvětlením interiéru, které nebliká, skvělé jízdní vlastnosti pak zaručuje fakt, že jsou motorem opatřeny oba čelní vozy. 

 

 

Aktuality

09.10.2019 22:38
Množí se dotazy, jak začít s ovládáním kolejiště pomocí MGP komponent. Honza proto napsal článek pro úplné začátečníky. Najdete jej zde.
29.09.2019 18:48
Pro usnadnění modelářům, kteří nevládnou jazyky nebo překladačem Google jsme se rozhodli zpřístupnit zajímavé stránky ze světa. Proto naleznete v sekci Komunita N a to Historie N zde a Kolejivo N zde.
14.09.2019 16:24
Honza sepsal nový článek o tom, jak s elektronikou MGP simuluje ovládání stanice Čachnov pomocí reléového zabezpečovacího zařízení. Více zde.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz