Flirt LeoExpress

 

Je jasné, že jako milovníka ucelených souprav a rychlovlaků mne potéšila informace, že se na českých tratích objevil nový dopravce s novou vlakovou soupravou. Přípravy jsem sledoval od počátku a dokonce se mi podařilo získat přímo od dodavatele podklady pro grafický návrh. A tak vznikl model LEO Expressu. Základem je model jednotky Flirt, výrobek firmy Liliput. Ta byla přestříkána do černé barvy mým kamarádem Petrem Macháčem a opatřena popisy a grafickými prvky vytvořenými dalším kamarádem, Honzou Rosenauerem.

 

Souprava je vynikající po technickě stránce, je totiž celá elektricky propojená a má tak zaručen velmi dobrý odběr proudu. Díky tomu nemá problémy ani s osvětlením interiéru, které nebliká, skvělé jízdní vlastnosti pak zaručuje fakt, že jsou motorem opatřeny oba čelní vozy. 

 

 

Aktuality

06.05.2020 22:40
Na diskuzi modely.biz se množí dotazy, jak MGP funguje. Velmi pěkně je to popsáno na stránce výrobce. Né každý modelář umí tak dobře anglicky a tak přinášíme překlad celého textu zde. Neváhejte se nás zeptat na podrobnosti.
24.02.2020 22:15
Jak jsme zmínili v aktualitě z 12.ledna 2020, vyrazili jsme s moduly až do Dánska. Potkali jsme se tam nejen s dánskými a švédskými modeláři, kteří byli na několika setkáních Fremo v Praze, ale také se švédským autorem elektroniky MGP. Netajíme se, že nás nadchlo nejen setkání, ale i rozšířenost...
26.01.2020 23:38
Rozhodl jsem se, vyzkoušet na modulu Kamenice ovládání velčkového areálu pomocí elektroniky MGP. Prvním krokem bylo udělat nový ovládací pult. Ten je z tenké překližky, na které je nanesen polep. Místo přepínačů, které byly na původním panelu jsou osazeny tlačítka. Půjde přehazovat jednotlivé...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz