Vánoce 2017

O Vánocích 2017 jsem se dostal k prvnímu nafocení modelů na kolejišti. Jak jsem zmínil, cílem je modelovat stejná nebo podobná vozidla v situacích, které jsou vyfoceny ve skutečnosti. Tato první serie je focena pouze na mobil a tak nejsou úhly pohledu stejné. V budoucnu použiji foťák a makro režim.

 

První porovnání je vjezd na vlečku sklárny. V budoucnu i na kolejišti budou skály a tovární komín(y). Tedy pokud se komíny vejdou... Lokomotivu 743, kterou v N-ku nemám, nahrazuje 466.2. Bohužel je nafocen Kocour kabinou opačně - polepším se v budoucnu :-).

,

Bardotka je sice v jiném nátěru, ale typický motiv rychlíku na Prahu čekajícím na odjezd z Tanvaldu to neovlivní. Budova nádraží se mi celá na kolejiště nevejde, takže bude jen jako kulisa. Skladiště ale bude celé.

Tentokrát je již Bardotka ve správném nátěru na obou fotkách. Trať za Kořenovem "zalesním" fototapetou.

A něco z Josefova Dolu. Budovu nádraží udělám dle skutečnosti, nyní je tam kupovaná. Brejlovec nemá znak ČD Cargo :-(.

 

Momentka z Kořenova. I zde bude kupovaná budova nahrazena modelem té skutečné. Chybějící vůz mám již ve sbírce a příště jej nafotím.

Ještě jednou Kořenov - Setkání generací. Ten růžový polystyren brzy zmizí! Panely na volnou plochu již mám koupené.

 

Ještě musím z leptu vyrobit Jizerský most, teď použijte fantazii. Vagóny jsem použil Balm, vypadají díky nátěru z dálky podobně :-).

 V této serii srovnání budu pokračovat i s postupující krajinou.

 

Takže pokračování příště!

Aktuality

26.09.2021 15:37
S odstupem uveřejňuji krátký článek o nehodě, která se stala u kolejiště Kořenov. Jak jsem popsal zde, je kolejiště vestavěné do poslelí synů. V dětsví se děti občas perou nebo skočí na postel. V dubnu 2021 jsem tak zjistil, že synové prolomili jak desku pod matrací, tak i MDF podpěry. Naštěstí byl...
26.09.2021 15:31
Honza byl osloven, aby pomohl naprogramovat pomocí elektroniky MGP vlečkový areál fungující na principech releového zabezpečovacího zařízení. Tento areál je součástí rozlehlé modulové stanice Nerátky, která vznikla podle skutečné stanice Neratovice. O modulu najdete pár informací zde.  Celý...
05.09.2021 18:23
V knize návštěv (zde) se nás Milan B. ptal na zapojení MGP. Dali jsme proto dohromady schéma, které maximálně zjednodušuje vysvětlrní, co je u běžného menšího kolejiště potřeba zapojit. U takovéto instalace by mohlo být 10 návěstidel, 16 detekcí obsazení, 15 výhybek a ovládací panel s max 63 LED....
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz