Vánoce 2017

O Vánocích 2017 jsem se dostal k prvnímu nafocení modelů na kolejišti. Jak jsem zmínil, cílem je modelovat stejná nebo podobná vozidla v situacích, které jsou vyfoceny ve skutečnosti. Tato první serie je focena pouze na mobil a tak nejsou úhly pohledu stejné. V budoucnu použiji foťák a makro režim.

 

První porovnání je vjezd na vlečku sklárny. V budoucnu i na kolejišti budou skály a tovární komín(y). Tedy pokud se komíny vejdou... Lokomotivu 743, kterou v N-ku nemám, nahrazuje 466.2. Bohužel je nafocen Kocour kabinou opačně - polepším se v budoucnu :-).

,

Bardotka je sice v jiném nátěru, ale typický motiv rychlíku na Prahu čekajícím na odjezd z Tanvaldu to neovlivní. Budova nádraží se mi celá na kolejiště nevejde, takže bude jen jako kulisa. Skladiště ale bude celé.

Tentokrát je již Bardotka ve správném nátěru na obou fotkách. Trať za Kořenovem "zalesním" fototapetou.

A něco z Josefova Dolu. Budovu nádraží udělám dle skutečnosti, nyní je tam kupovaná. Brejlovec nemá znak ČD Cargo :-(.

 

Momentka z Kořenova. I zde bude kupovaná budova nahrazena modelem té skutečné. Chybějící vůz mám již ve sbírce a příště jej nafotím.

Ještě jednou Kořenov - Setkání generací. Ten růžový polystyren brzy zmizí! Panely na volnou plochu již mám koupené.

 

Ještě musím z leptu vyrobit Jizerský most, teď použijte fantazii. Vagóny jsem použil Balm, vypadají díky nátěru z dálky podobně :-).

 V této serii srovnání budu pokračovat i s postupující krajinou.

 

Takže pokračování příště!

Aktuality

16.04.2021 19:32
Na segmentu Kořenov jsem chtěl mít řeku, aby byla logicky řešena krajina. Potřeboval jsem mít most na motivy toho Jizerského. Proto jsem fiktivní řeku vedl tak, aby tekla pod Jizerský most. Potřeboval jsem ale rychle klesat, tak jsem přidal i vodopádek.  Na výsledek se podívejte zde.
10.04.2021 18:42
V místech, kde je v reálu v Kořenově budova bývalé celnice a později učeliště je skladiště. Samotná budova učeliště se mi na panel nevejde, tak jsem hledal hotovou budovu skladiště. Našel jsem vhodnou u Atelieru WEPE. Více o stavbě a patinaci naleznete zde.
05.04.2021 22:26
Minule jsem popsal přestavbu stavebnice Auhagen na staniční budovu Kořenov zde. Další budovou, která je na motivy staveb ve stanici Kořenov je penzion. To je ta stavba za krátkými  kolejemi u točny. Je skryta za smrky. Ani tu žádná firma nevyrábí (nečekaně :-) ). Našel jsem u AWEPE jednu...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz