Vánoce 2017

O Vánocích 2017 jsem se dostal k prvnímu nafocení modelů na kolejišti. Jak jsem zmínil, cílem je modelovat stejná nebo podobná vozidla v situacích, které jsou vyfoceny ve skutečnosti. Tato první serie je focena pouze na mobil a tak nejsou úhly pohledu stejné. V budoucnu použiji foťák a makro režim.

 

První porovnání je vjezd na vlečku sklárny. V budoucnu i na kolejišti budou skály a tovární komín(y). Tedy pokud se komíny vejdou... Lokomotivu 743, kterou v N-ku nemám, nahrazuje 466.2. Bohužel je nafocen Kocour kabinou opačně - polepším se v budoucnu :-).

,

Bardotka je sice v jiném nátěru, ale typický motiv rychlíku na Prahu čekajícím na odjezd z Tanvaldu to neovlivní. Budova nádraží se mi celá na kolejiště nevejde, takže bude jen jako kulisa. Skladiště ale bude celé.

Tentokrát je již Bardotka ve správném nátěru na obou fotkách. Trať za Kořenovem "zalesním" fototapetou.

A něco z Josefova Dolu. Budovu nádraží udělám dle skutečnosti, nyní je tam kupovaná. Brejlovec nemá znak ČD Cargo :-(.

 

Momentka z Kořenova. I zde bude kupovaná budova nahrazena modelem té skutečné. Chybějící vůz mám již ve sbírce a příště jej nafotím.

Ještě jednou Kořenov - Setkání generací. Ten růžový polystyren brzy zmizí! Panely na volnou plochu již mám koupené.

 

Ještě musím z leptu vyrobit Jizerský most, teď použijte fantazii. Vagóny jsem použil Balm, vypadají díky nátěru z dálky podobně :-).

 V této serii srovnání budu pokračovat i s postupující krajinou.

 

Takže pokračování příště!

Aktuality

06.05.2020 22:40
Na diskuzi modely.biz se množí dotazy, jak MGP funguje. Velmi pěkně je to popsáno na stránce výrobce. Né každý modelář umí tak dobře anglicky a tak přinášíme překlad celého textu zde. Neváhejte se nás zeptat na podrobnosti.
24.02.2020 22:15
Jak jsme zmínili v aktualitě z 12.ledna 2020, vyrazili jsme s moduly až do Dánska. Potkali jsme se tam nejen s dánskými a švédskými modeláři, kteří byli na několika setkáních Fremo v Praze, ale také se švédským autorem elektroniky MGP. Netajíme se, že nás nadchlo nejen setkání, ale i rozšířenost...
26.01.2020 23:38
Rozhodl jsem se, vyzkoušet na modulu Kamenice ovládání velčkového areálu pomocí elektroniky MGP. Prvním krokem bylo udělat nový ovládací pult. Ten je z tenké překližky, na které je nanesen polep. Místo přepínačů, které byly na původním panelu jsou osazeny tlačítka. Půjde přehazovat jednotlivé...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz