Vánoce 2017

O Vánocích 2017 jsem se dostal k prvnímu nafocení modelů na kolejišti. Jak jsem zmínil, cílem je modelovat stejná nebo podobná vozidla v situacích, které jsou vyfoceny ve skutečnosti. Tato první serie je focena pouze na mobil a tak nejsou úhly pohledu stejné. V budoucnu použiji foťák a makro režim.

 

První porovnání je vjezd na vlečku sklárny. V budoucnu i na kolejišti budou skály a tovární komín(y). Tedy pokud se komíny vejdou... Lokomotivu 743, kterou v N-ku nemám, nahrazuje 466.2. Bohužel je nafocen Kocour kabinou opačně - polepším se v budoucnu :-).

,

Bardotka je sice v jiném nátěru, ale typický motiv rychlíku na Prahu čekajícím na odjezd z Tanvaldu to neovlivní. Budova nádraží se mi celá na kolejiště nevejde, takže bude jen jako kulisa. Skladiště ale bude celé.

Tentokrát je již Bardotka ve správném nátěru na obou fotkách. Trať za Kořenovem "zalesním" fototapetou.

A něco z Josefova Dolu. Budovu nádraží udělám dle skutečnosti, nyní je tam kupovaná. Brejlovec nemá znak ČD Cargo :-(.

 

Momentka z Kořenova. I zde bude kupovaná budova nahrazena modelem té skutečné. Chybějící vůz mám již ve sbírce a příště jej nafotím.

Ještě jednou Kořenov - Setkání generací. Ten růžový polystyren brzy zmizí! Panely na volnou plochu již mám koupené.

 

Ještě musím z leptu vyrobit Jizerský most, teď použijte fantazii. Vagóny jsem použil Balm, vypadají díky nátěru z dálky podobně :-).

 V této serii srovnání budu pokračovat i s postupující krajinou.

 

Takže pokračování příště!

Aktuality

04.08.2019 12:40
Martin Polák mi vytiskl první pokus 3D výtisku mostu. Chci doplnit hotový most o mostovky správného tvaru. O jeho kreslení jsem psal zde. Takto vypadá po vytištění.   A tady je z dovolením převzatá fotka originálu. Autorovi děkuji.
04.08.2019 12:19
Pro zájemce o modulární elektroniku MGP sepsal Honza sadu článků o jednotlivých modulech. Jsou jimi panelový dekodér, návěstní dekodér, servodekodér a výhybkový dekodér. Věříme, že nejen pro moduly, ale řadu domácích kolejišť může MGP přinést jednoduchý systém obsluhy kolejiště i s možností...
04.08.2019 10:47
Setkání v Roudnici mne motivovalo najít si čas na modelařinu. Je to možné i díky dovoleným u mých zákazníků a tím, že jsou děti na táboře nebo u babičky.  Začal jsem nejdříve opravami chyb na hotových modulech, které jsem na setkání zjistil. Jednalo se především o špatně položené koleje...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz