Výhybkový dekodér MGP

 

Výhybkový dekodér je určen pro ovládání pěti výhybek. Je možné ho použít jak pro výhybky s impulsním ovládáním, tak pro motorické výhybky, například MP1, nebo výhybky Tortoise („želvy“).  (Pro přestavníky s modelářskými servy  má MGP v  výrobním programu Servodekodér),. Výhybky je možné ovládat DCC adresami prostřednictvím LocoNetu, tedy například Multimausem připojeným k DR5000, nebo bezdrátovým ovladačem WLANmaus, smartphonem nebo tabletem.

Kromě toho je možné výhybky ovládat přímo tlačítky nebo páčkovými přepínači, připojenými k pěti svorkám na dekodéru.

 

Stiskem tlačítka nebo přepnutím přepínače se výhybka přestaví do opačné polohy. V součinnosti s panelovým dekodérem MGP poskytuje výhybkový dekodér informaci o aktuální poloze výhybky. Tato informace se na panelovém dekodéru objeví i v případě, kdy k přestavení dojde přímo připojenými tlačítky.

Dekodér také umožňuje stavění cest těmito přímo připojenými tlačítky, v tom případě může každé z pěti tlačítek stavět jednu cestu. K naprogramování je nutné použít aplikaci LocoNet decoder programmer  stažitelnou z internetu na mobil nebo tablet  (pouze Android) prostřednictvím BlueTooth (k tomu je nutné použít BlueTooth modul MGP).

Dekodér umožňuje nastavit závislosti mezi výhybkami, přestavení jedné může způsobit přestavení jiné – příkladem je kolejová spojka.

Je možné zamykání výhybek, například je-li zájem o umožnění obsluhy pomocí fyzického klíče.

Je možné používat naprogramovaná pravidla, umožňující využít k ovládání výhybek závislost na detekci obsazení, stavu návěstidel, postavení ostatních výhybek. U každého pravidla je možné nastavit šest podmínek, je tedy možné přestavení výhybky podmínit splněním určitých podmínek.

Pomocí těchto pravidel může jeden dekodér plně ovládat například automatickou vratnou smyčku nebo přejezd se závorami.

 

Aktuality

15.12.2019 15:49
Po měsíci od setkání jsem se konečně dostal ke zveřejnění článku ze setkání, kde jsem původně měl být jen na návštěvě. Nakonec až na pátek jsem byl na celém setkání. Divišovská sokolovna se velice osvědčila! Celý článek najdete zde.
31.10.2019 22:47
Specialitou známou především z kolejišť pro veřejnost je simulace změny denní doby tj. osvětlení. Firma Digikejs vyrábí dekodér, který umožňuje tuto funkci realizovat i na domácích kolejištích. Průkopníkem osvětlení domácího kolejiště je Zdeněk Řešátko, kterého jsme poprosili, aby sepsal své...
09.10.2019 22:38
Množí se dotazy, jak začít s ovládáním kolejiště pomocí MGP komponent. Honza proto napsal článek pro úplné začátečníky. Najdete jej zde.
<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz