DR5000

Centrála DR5000 je mimořádně všestranná, disponuje totiž prakticky všemi možnostmi připojení ke kolejišti, k ovladačům a navíc také k počítači, a to jak přes rozhraní USB, tak bezdrátově přes rozhraní wifi. Pro připojení ovladačů má Loconet a Xpressnet, pro zpětné hlášení S88-N, RS a samozřejmě také LocoNet. Tím se zásadně liší od ostatních DCC centrál které jsou na trhu. 

Centrála výborně poslouží například uživateli který hledá náhradu za Roco „kostku“ a má zájem o připojení k počítači. Je také možné ji použít na kolejiště osazené komponentami Lenz (a veškerými komponentami pracující se standardem DCC). K DR5000 není potřeba pořizovat a připojovat externí rozhraní ani transformátor, ani řešit umístění těchto komponent, součástí dodávky centrály je zdroj s certitifikací CE (s přepínatelným napětím pro napájení kolejiště) a ve skříňce, kterou lze položit kdekoli vedle kolejiště nebo namontovat pod panel kolejiště (skříňka má příruby pro přišroubování). K centrále je zdarma k dispozici software umožňující jak ovládání jízdy vlaků, tak pohodlné programování lokomotivních dekodérů (samozřejmě s možností čtení i záznamu jednotlivých CV).  Pokud chce uživatel využívat počítač, má k dispozici softwary JMRI DecoderPro pro programování a PanelPro pro ovládání kolejiště (tyto software jsou freewarem tedy bezplatné). Spojení s JMRI je možné realizovat jak kabelem přes USB, tak prostřednictvím wifi (popis k připojení  přes wifi je popsán v kapitole software). Wifi lze pak využít pro ovládání z mobilu nebo tabletu. Pokud je uživatel členem klubu, v němž se pro provoz vlaků používá LocoNet s ovladači FRED (FREDi nebo OTO), může tyto ovladače používat i na domácím kolejišti.

Příznivá je i cena, její aktuální výši  je možné nalézt na www.adigital@adigital-model.eu nebo telefonicky na čísle 602555015. 

K centrále le přikládán podrobný návod v češtině.

Aktuality

15.12.2019 15:49
Po měsíci od setkání jsem se konečně dostal ke zveřejnění článku ze setkání, kde jsem původně měl být jen na návštěvě. Nakonec až na pátek jsem byl na celém setkání. Divišovská sokolovna se velice osvědčila! Celý článek najdete zde.
31.10.2019 22:47
Specialitou známou především z kolejišť pro veřejnost je simulace změny denní doby tj. osvětlení. Firma Digikejs vyrábí dekodér, který umožňuje tuto funkci realizovat i na domácích kolejištích. Průkopníkem osvětlení domácího kolejiště je Zdeněk Řešátko, kterého jsme poprosili, aby sepsal své...
09.10.2019 22:38
Množí se dotazy, jak začít s ovládáním kolejiště pomocí MGP komponent. Honza proto napsal článek pro úplné začátečníky. Najdete jej zde.
<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz