Staniční budova Kořenov

Staniční budova Kořenov je po mnoha rekonstrukcích a úpravách velmi specifická. Bohužel jsem tak nenašel příliš budov, které by šlo použít na přestavbu. Mám sice z archivu komplet plány původní budovy, ale kreslit jí od základu by bylo na měsíce a následné hledání, kro mi to vypálí by bylo na další měsíce.
 
Občas chodím do Mánesovy ulice v Praze 2 ke "Králi železnic". Mají tam dole v rohu pod schody vrakoviště slepených budov z kolejišť. Našel jsem tam slepenou budovu nádraží Radeburg od firmy Auhagen. Ta je sice jen polovinou budovy na motivy Kořenova, ale to jsem vyhodnotil jako řešitelné.
Rozhodl jsem se koupit druhou stavebnici nádraží Radeburg. Tu jsem před lepením rozřezal tak, abych vytvořil zrcadlové křídlo k již existující půlce.
 
Když už jsem toho tolik změnil, rozhodl jsem se přiblížit i členění dveří skutečné staniční budově. To samozřejmě jede dokonale, ale dělal jsem maximum.
Ze strany od kolejí jsem přidal i další římsy, aby byla podoba budovy větší. Třeba někdy v důchodu budovu přeci jen nakreslím v Corelu a vypálím. Rád bych si časem koupil laserovou řezačku. Z Číny nevyjde tak draho, jako v minulosti.
Tady je vidět ještě nezakitované spoje. Na zaplnění jsem použil tmel Tamiya Putty Basic Type. Vidět je to níže.
Když byla budova téměř hotova, štvalo mně, že boční krídla nemají skosenou střechu tak, jako ve skutečnosti. Tak jsem mikrobruskou odřízl klím střech a ze zbytku stavebnice chybějící klín přidal. Odstranil jsem také světlíky z Radeburgu. Nejprve jsem zkusil použít papír, ale nakonec se osvědčil tmel Tamiya Putty Basic Type.
 
Střechu jsem natřel temperovými barvami - smícháním bílé, světle zelené a žluté. Barva je trochu moc světlá, ale časem se zapráší a bude reálnější. Na skladišti se povedla lépe.
 
Posledním krokem bylo napatinování fasády i střechy pomocí prášků firmy Tamia Weathering Master ITEM87080. Ten jsem si hodně oblíbil. Na patinu je super. 
A tady je výsledek

Aktuality

19.04.2019 17:45
Rád bych upozornil na pěkný článek o patinování, který napsal Honza Hlaváček. Oba jsme se zúčastnili workshopu, který nám pomohl s pochopéním základů patinování. Klíčová je část popisující přípravu leptů před nástřikem. Více čtěte zde.
26.12.2018 22:39
Tak jsem využil klidu Vánoc, a začal kreslit ve 3D nosníky Jizerského mostu. Ještě, že syn Filip chodil loni na kroužek 3D tisku. Poradil mi tak TinkerCAD, ve kterém jsem začal kreslit nultou verzi. Je to nástroj dostupný na internetu v cloudu, pro nekomerční použití zdarma. A tady je náhled.Šedé...
19.12.2018 22:53
V sekci Danovo kolejiště je pokračování článku o stavbě mostu na motivy Jizerského mostu. Druhý díl je o mostovce a pilířích. V článku je i srovnání se skutečným mostem v současnosti, i na pohlednici z doby krátce po stavbě. Více zde.
<< 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>

Kontakt

dan@1ku160.cz honza@1ku160.cz